06-04-2008 16.00, 17 Kolejka:Sportowiec Modlniczka - Dragon Szczyglice 1-1
Bramki:Leszczyński 46' - Molik 30'
Skład: Franczyk - Litewka, Janik, Ferdynus, Witkowski - Ferdek(46' Raczyński), Leszczyński, Małek(75' Babiuch), Kowalski - Mazur, Antkiewicz

Drugi mecz w tej rundzie Sportowca w roli gospodarza i drugi remis. Spotkanie stało na dobrym poziomie pomimo fatalnego stanu boiska. Początek meczu to lekka przewaga gości i bardzo dobre kontry w wykonaniu gospodarzy. Po 1 z nich Kowalski posłał piłkę wzdłuż linii bramkowej i pomimo braku bramkarza żaden z zawodników Sportowca nie potrafił umieścić piłki w siatce. W 30 min spotkania jedyny poważny błąd przydarzył się obrońcom gospodarzy. Zagrana piłka z boku minęła niezdecydowanych obrońców, napastnik dragona przyjął piłkę i wbiegł w pole karne, gdzie został sfaulowany przez Ferdynusa. Rzut karny na bramke zamienił Molik. Ostatni kwadrans pierwszej połowy to nieliczne ataki obu drużyn. Druga połowa zaczęła się fantastycznie dla Sportowca. Po zagraniu Mazura do Małka, pomocnik gospodarzy znalazł się około 17 metrów przed bramką rywala. Niestety strzał został zablokowany i piłka znalazła się pod nogami Leszczyńskiego który bez chwili wahania uderzyła w tak zwany długi róg bramki bezradnego bramkarza przyjezdnych. Po bramce zaczęła sie walka na całej długości boiska, Dragon walczył o zbliżenie się do czołówki, a Sportowiec o odbicie się od dołu tabeli. Gra była twarda, czasem zbyt ostra co spowodowało że sędzia musiał pokazać kilka żółtych kartek, dla zawodników obu drużyn.
    Pod koniec spotkania każdy zespół miał kilka swoich "setek". Najgroźniejsze to strzał niepilnowanego napastnika Dragona z 10 metrów w 85 min. oraz akcje Mazura i Antkiewicza które w ostatniej chwili zostały powstrzymane przez obrońców gości. W 91 min rzut rożny wykonywali przyjezdni, wrzutka w pole karne - piłka wpada na 3 metr między zawodnika gości i Mazura który zasłaniając piłkę został kopnięty przez co odniósł kontuzję ale uratował cenny punkt.

2.04.2008
W galeri jest dostepna relacja z sylwestra autorstwa Pana redaktora Piotra W.

1.04.2008
Zmiana godzin treningów !!!
Od 1 Kwietnia treningi odbywać się będą w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.00

27.03.2008
W nocy z 24.03 na 25.03 w budynku klubowym Sportowca było włamanie!
Zostały skradzione komplety strojów:
- zielony firmy "adidas"
- granatowy z reklamą sponsora "RENA",
oprócz tego zgineło kilka piłek, 1 para butów piłkarskich firmy "JOMA" i wszystkie pamiątki i puchary zdobyte na przestrzeni prawie 50 letniej historii klubu.
Jeżeli ktoś wie cokolwiek na temat włamania bardzo prosimy o kontakt z osobą z zarządu, trenerem lub zawodnikami.

22-03-2008 15.30, 16 Kolejka:Sportowiec Modlniczka - Partyzant Dojazdów 5-1
Bramki:Mazur 61' - Sikora 15'
Skład: Franczyk - Litewka(60' Ferdynus), Janik, Witkowski, Kowalski - Janecki(80' Raczyński), Feret, Leszczyński, Krzyszkowski(70' Ferdek) - Mazur, Małek .

W pierwszym meczu rundy rewanżowej drużyna Sportowca spotkała się z przedostatnim Partyzantem który pomimo niskiej lokaty w tabeli wzmocniony klikoma doświadczonymi zawodnikami będzie trudnym zespołem dla każdego. Spotkanie było bardzo wyrównane i pomimo przewagi w polu zawodników z Modlniczki, to więcej sytuacji bramkowych mieli goście. Niestety fatalne boisko nie pozwoliło na dużo składnych akcji i na boisku dominowała walka. Bardzo wąska kadra gospodarzy i brak większej ilosci zawodników ofensywnych spowodowało że remis można uznać za dobry wynik. Bramka dla gości padła w pierwszej połowie. Błąd w kryciu obrońców został wykorzystany przez Sikorę. Wyrównanie padło po podaniu Leszczyńskiego i płaskim strzale Mazura. Szkoda 2 doskonałych sytuacji Sportowca pod koniec spotkania. Najpierw Mazur dokładnie podał do Raczyńskiego który w sytuacji 1 na 1 fatalnie spudłował, a następnie Ferdek będąc 16 m od bramki gości zagubił się i stracił piłkę.
    Podsumowując, jeżeli zawodnicy Sportowca będą tak walczyli przez 90 minut w każdym spotkaniu to i z najlepszymi będą w stanie powalczyć o punkty. Martwi natomiast fatalna sytuacja kadrowa - brak wzmocnień i kolejne wyjazdy ważnych zawodników do pracy za granicę, powodują że trener będzie miał ograniczone pole manewru w każdym meczu.

21.03.2008
Początek rundy wiosennej sezonu 2007/2008
W Wielką Sobotę drużyna "Sportowca" zainauguruje rundę rewanżową kl.A gr.I.
Spotkanie odbędzie się na boisku w Modlniczce o godz. 15.30, a przeciwnikiem będzie Partyzant Dojazdów.
Zbiórka przed meczem o godz. 14.30.
Wszystkich kibiców serdecznie zapraszamy!

19.03.2008
UWAGA!!!
Klub Sportowy "Sportowiec" Modlniczka w dalszym ciągu poszukuje chętnych do gry w naszym zespole.
Treningi odbywają się dwa razy w tygodniu we wtorki i w czwartki o 17.30, a od kwietnia o 18.00
Kontakt telefoniczny:
Trener: Rafał Mazur nr. tel. 660-45-29-06
10.03.2008
Treningi od jutra tj. 11.03.2008 Wtorki i Czwartki o 17.30 na boisku.

26.02.2008
Plan najbliższych treningów:
26.02 (wtorek) - trening na sali w Modlnicy godz. 20.30
28.02 (czwartek) - trening na sali w Białym Kościele godz. 17.30
02.03 (niedziela) - sparing Sportowiec - Wisła Rząska godz. 15.00 (zbiorka 14.30 - stadion Nadwiślanu)

1.Mecze trwają 2x12,5 min.
2.Zawody rozgrywane są grupach systemem każdy z każdym.
3.Do niedzielnych finałów awansują po 2 drużyny z każdej grupy.
4.Finały w niedziele od 12.00 – 16.00 .

07.01.2008
Plan przygotowań Sportowca Modlniczka do rundy wiosennej sezonu 2007/2008
        Treningi rozpoczynają się w czwartek 10.01 o godz. 17.30 na Sali w Białym Kościele. W dniach 12-13.01 rozegrany zostanie turniej o Puchar Wójta Gminy Wielka Wieś na hali w Białym Kościele.
        W miesiącu Styczeń i Luty treningi odbywać się będą w każdy wtorek o godz.20.30 na sali w Modlnicy, w każdy czwartek godz. 17.30 na sali w Białym Kościele, oraz w każdą sobotę na boisku.
        Oprócz treningów rozegranych zostanie kilka sparingów na boiskach ze sztuczną trawą i pod balonem.
                                                                        Trener Rafał Mazur
22.12.2007
        Zarząd klubu Sportowiec Modlniczka składa serdeczne życzenia świąteczne wszystkim piłkarzom i działaczom klubu.
        Dziękujemy również wszyskim sponsorom kalendarza 2008!

28.11.2007
        W dniu 23 września Wójt Gminy Wielka Wieś Tadeusz Wojtowicz przekazał klubowi sportowemu Sportowiec Modlniczka "kosiarkę - traktorek". Urządzenie to zostało przekazane w dowód uznania za ogromny społeczny wkład, jaki wnieśli sympatycy oraz członkowie zarządu, w odbudowę boiska rezerwowego. W realizację odbudowy boiska bardzo mocno zaangażował się pan Stanisław Bąbka, który nie żałował swego sprzętu, czasu i paliwa na wyrównanie oraz odtworzenie tzw. starego boiska.
        Trzeba również podkreślić, że nie bez znaczenia był historyczny awans Sportowca do A Klasy.
        Podarowana kosiarka rozwiąże wiele problemów związanych z koszeniem trawy i utrzymaniem płyt boisk w przyzwoitej jakości. Mam nadzieje, że w najbliższej przyszłości nasza baza sportowa będzie się powiększać- na chwilę obecną niezbędny jest nam nowoczesny kontener typu „melamina”, który pełnił by funkcję szatni z natryskami, do czasu powstania prawdziwego budynku sportowego. Rozpoczęcie takiej budowy będzie jednak możliwe dopiero po wejściu w życie nowego planu zagospodarowania przestrzennego, który jest na etapie uchwalenia studium.
        Radny z Modlniczki Grzegorz Kralka

20.10.2007
        Sezon się kończy a my z dorobkiem 6 punktów jesteśmy na 14 miejscu w tabeli. Nie układają się nam mecze, kilku zawodników wyjechało, kilku jest kontuzjowanych. Na pocieszenie dostaliśmy od Gminy i Pana Wójta traktorek.

21.08.2007
        Po trzech kolejkach w A klasie mamy 3 punkty. To początek rozgrywek i jest jeszcze za wcześnie na komentarze i wnioski.

29.07.2007
        Puchar Polski. Potok Więckowice pokonany 5-0. Bramki: Janecki 2x, Babiuch , Mazur, Witkowski

09.07.2007
        W galeri są dostępne zdjęcia z awansu. Jeśli ktoś nie życzy sobie aby było tam jakieś zdjęcie, to da się to załatwić:)

10-06-2007 , 18.00 , X Kolejka: Sportowiec Modlniczka - Orlęta Rudawa 2-2
        Przedostani mecz kolejki zremisowany. Nasz główny przeciwnik w walce o awans Niegoszowianka również zremisowała, i w takiej sytuacji, jeśli nikt nie będzie próbował ustawiać tabeli po swojemu mamy

AWANS DO "A" KLASY!!!

03-06-2007 , 18.00 , IX Kolejka: Sportowiec Modlniczka - Lotnik II Kryspinów 3-2
        Przewaga nad Niegoszowianką urosła do 5 punktów. Zdjęcia z meczu w galeri.

30-05-2007 , 18.00 , VIII Kolejka: Bronowianka II - Sportowiec Modlniczka 0-8
Bramki: Janecki 2, Babiuch 2, Rutkowski, Antkiewicz, Ferdynus, Garzeł
        Powracamy na fotel lidera. Nie wiele brakowało i byłby dwucyfrowy wynik. Zwyżka formy na koniec sezonu jest bardzo potrzebna bo przed nami cięzkie mecze.

22-05-2007         Nastąpiły pewne zmiany w tabeli. Nasz główny rywal w walce o awans, Niegoszowianka ma baardzo dużo szczęścia, w kilka dni po przegranym spotkaniu z Mydlniczanką, okazało się że grał w niej nie uprawniony zawodnik, w konsekwencji Niegoszowiance został przyznany walkower i 3 punkty.
        Przypuszczalnie, gdyby Niegoszowice wygrały ten mecz, nie byłoby mowy o nieuprawnionym zawodniku.
Ale jak widać wynik meczu swoją drogą, a punkty swoją. Miejmy nadzieję, że taka sytuacja się już nie powtórzy.

13-05-2007 16.00, VI Kolejka: Tęcza Piekary - Sportowiec Modlniczka 0-1         VI kolejka ułożyła się bardzo pomyślnie dla Sportowca. Niegoszowianka przegrała z Mydlniczanka, Wisła Rząska przegrała z Kaszowianką Kaszów, a Sportowiec wygrał z Tęczą Piekary. Dzieki temu nasza przewaga wzrosła do 6 punktów nad Niegoszowianką i Wisłą Rząska.
        Zbliżyliśmy się trochę do A klasy ale do końca sezonu pozostało jeszcze 5 spotkań i wszystko może się zdażyć.

06-05-2007 17.00, V Kolejka: Sportowiec Modlniczka - Mydlniczanka Kraków 2-0
Bramki: Janik(Karny 52'), Kozień(72')
Skład: Franczyk - Witkowski, Garzeł, Ferdynus, Janik - Kozień, Mazur (90 Kralka), Rutkowski (65 Małek), Kowalski - Babiuch (75 Antkiewicz), Janecki.

Mydlniczanka okazała się wymagającym przeciwnikiem i pomimo głośnego dopingu licznej grupy kibiców pierwsza połowa zakończyła się remisem. Na pochwałę zasługują sędziowie, którzy świetnie poprowadzili to spotkanie.
Relacja z meczu:
2' Atak Sportowca lewą stroną , załamuje się na obronie Mydlniczanki.
4' Wyrównana walka w środkowej strefie boiska.
7' Rzut rożny dla Sportowca wykonuje Bogdan Kowalski.
9' Faul z tyłu na Andrzeju Janeckim , który otrzymał świetne podanie od Rafała Mazura.
12' Groźnie pod naszą bramką Tomasz Janik wybija piłkę z lini bramkowej.
13' Dużo fauli, sędzia widzi wszystko.
14' Piotr Witkowski przerywa akcje gości. Rzut wolny dla Mydlniczanki, piłka trafia prosto w mur.
15' Dominik Garzeł faulowany, rzut wolny,odległość około 30 metrów do bramki Mydlniczanki.
18' Świetna akcja Sportowca, niestety Andrzej Janecki na spalonym.
19' Dośrodkowanie Bogdana Kowalskiego wyłapuje dobrze spisujący się bramkarz gości.
20' Rafał Rutkowski faulowany w środkowej strefie boiska.
21' Kolejny faul gości, Rafał Mazur wykonuje rzut wolny.
22' Piękne podanie Bogdana Kowalskiego do Andrzeja Janeckiego, który minimalnie pudłuje.
25' Ireneusz Ferdynus zakłada siatke obrońcy Mydlniczanki i oddaje strzał, ale piłka odbita od obrońcy opuszcze boisko. Rzut rożny wykonuje Rafał Rutkowski.
26' Tomasz Janik wybija piłkę na rzut rożny.
27' Bogdan Kowalski miękko wrzuca piłkę do Anrzeja Janeckiego, ten jest niestety na spalonym.
29' Tomasz Janik fauluje, i Mydlniczanka ma rzut wolny 20m od naszej bramki.
30' Napastnik Mydlniczanki na spalonym.
31' Mydlniczanka cały czas atakuje, tym razem Piotr Witkowski zmuszony wybić piłkę na aut.
33' W końcu ładna akcja Sportowca. Adam Kozień otrzymuje podanie od Rafała Mazura, kiwa obrońce gości i podaje do Bogdana Kowalskiego, który niestety nie siąga głową piłki. 34' Podobna sytuacja, tym razem Bogdan Kowalski podaje do Adama Koźnia, ale obrońcy blokują strzał.
35' Kontra gości, wywalczają rzut wolny. Niestety strzał jest słaby i Jarek Franczyk bez trudy łapie piłke.
36' Żółta karta dla Andrzeja Janeckiego, za to że kopnął piłkę po gwizdku .
37' Zmarnowana okazja Sportowca. Rafał Mazur podaje do Jerzego Babiucha, który ma idealną pozycję do oddania strzału, niestety podanie jest minimalnie za mocne i Babiuch do niego nie dochodzi.
39' Podobna sytuacja. Niestety niecelny strzał Jerzego Babiucha.
40' Kontra Mydlniczanki, niestety ich napastnik strzela niecelnie.
41' Kolejny atak gości. Tym razem strzał w światło bramki i Jarek Franczyk wybija piłkę.
41' Adam Kozień przy piłce, udaje mu się pokonać obrońce gości, niestety jego podanie do Janeckiego jest niecelne.
42' Niecelny strzał Andrzeja Janeckiego.
43' Bogdan Kowalski również pudłuje.
44' Mydlniczanka atakuje i robi się groźnie, piękny strzał na naszą bramkę, na szczęscie Jarosław Franczyk jest niepokonany. 45' Napastnik Mydlniczanki wykonuje tzw. nakładkę i w konsekwencji otrzymuje żółtą kartkę.
II POŁOWA
46' Sportowiec rozpoczyna drugą połowę.
47' Aut dla gości, dobra akcja i Piotr Witkowski wybija piłkę na róg.
48' Kolejną żółta kartka dla Mydlniczanki za symulowanie faulu.
50' Rzut wolny po faulu na Ireneuszu Ferdynusie.
51' Kontra gości, Jarosław Franczyk broni.
52' Rafał Mazur faulowany w polu karnym i mamy rzut karny!!!
52' Rzut karny wykonuje Tomasz Janik i ... !!! GOL !!!! 1-0.
54' Kibice odetchneli z ulgą.
55' Atak gości i Piotr Witkowski wybija piłkę na aut.
57' Dominik Garzeł brutalnie faulowany leży na murawie.
59' Ireneusz Ferdynus wrzuca piłkę do J. Babiucha który pięknie strzela głową i ... piłka trafia w poprzeczke.
60' Tomasz Janik przecina podanie Mydlniczanki, podaje do Piotra Witkowskiego, ten do Bogdana Kowalskiego który oddaje strzał, bramkarz gości wybija piłkę na rzut rożny.
64' Piotr Witkowski fauluje napastnika gości.
66' Rafał Mazur również fauluje.
70' Atak Modlniczki, Bogdan Kowalski nabija napastnika Mydlniczanki i mamy rzut rożny.
71' Rafał Mazur oddaje piękny strzał, ale goście mają dobrego bramkarza.
72' Żółta kartka dla napastnika Mydlniczanki i rzut wolny dla nas.
74' Dośrodkowanie z rogu boiska prosto pod nogi Adama Koźnia a ten nie pilnowany umieszcza piłkę w siatce! !!! GOL !!! 2-0
80' Piotr Witkowski fauluje napastnika gości , tuż przed polem karnym ale sędzia dyktuje rzut karny!!! Na szczescie po konsultacji z bocznym arbitrem zmienia decycję i goście mają tylko rzut wolny.

02-05-2007 16.00,IV Kolejka: Kaszowianka Kaszów - Sportowiec Modlniczka 3-4
Bramki: Mazur 2x, Kowalski, Garzeł

To był zacięty pojedynek i mieliśmy sporo szczęścia że udało się nam wywieźć zwycięstwo. Wbrew powszechnie panującej opinii o dużej agresywności miejscowej ludności, która często w zamieszkach używa niekonwencjonalnego uzbrojenia typu sztachety, widły czy brony, na boisku i po zanim panował względny spokój, gra toczyła się fair play.
        Gospodarze już w pierwszych minutach meczu objęli prowadzenie, na szczęście udało się nam szybko doprowadzić do wyrównania, a następnie objąć prowadzenie.Po chwili Kaszowianka wyrównała i walka toczyła się od nowa. W ostateczym rozrachunku to jednak my byliśmy lepsi zwyciężając 3-4 .

22-04-2007 16.00, II Kolejka:Sportowiec Modlniczka - Wisła Czernichów 5-1
Bramki: Witkowski, Mazur, Janik, Babiuch, Janecki
Skład: Franczyk - Raczynski (46' Kralka), Janik, Ferdynus, Witkowski - Klinkosz, Mazur(80' Antkiewicz), Leszczyński, Kozien (60' Rutkowski) - Janecki, Malek (46' Babiuch).

Zdjecia sa dostepne w galerii.

15-04-2007 Sobota, 17.00 , I Kolejka: Sportowiec Modlniczka - Wisła Rząska 0-0

Spotkanie zakończyło się remisem. W pierwszej połowie przeważała drużyna gospodarzy, niestety pomimo licznych sytuacji bramkowych, nie udało się strzelić gola ponieważ napastnicy oddawali strzały prosto w bramkarza. Druga połowa była wyrównana.Toczyła się twarda walka, sędzia często używał gwizdka.